Hand Shake

W grudniu 2013 roku zostałem poproszony o wykonanie obrazu na żywo w trakcie imprezy handlowej w Polsce. Nie miał to być portret lecz jakiś motyw biznesowy z wykorzystaniem kolorowych pieczątek. Okazją ku temu było rozpoczęcie współpracy polskiej firmy z francuskim partnerem.

Mój pierwszy kolorowy obraz, dla pierwszego klienta biznesowego i na dodatek połączony z podróżą do Polski!  Wyzwanie przyjąłem bez długiego namysłu.

Motyw uścisku dłoni, który w moim odczuciu skrywa wiele pozytywnych asocjacji takich jak szacunek, zaufanie czy wzajemne wsparcie pasował doskonale. Aby podkreślić pochodzenie obu firm przygotowałem pieczątki z rozpoznawalnymi symbolami obu krajów. Na obrazie można wiec znaleźć wieżę Eiffla, paryski łuk triumfalny, warszawska syrenkę czy pałac kultury. Jest oczywiście i Szopen jako ogniwo łączące obie nacje. Rękawy marynarek i mankiety koszul tworzą logotypy i  slogany reklamowe obu firm.


Impreza odbyła się w  hotelu andel´s w Łodzi. 

Prace wielu polskich projektantów zdobią sam hotel jak i  otaczający go kompleks  Manufaktura co czyni z odwiedzin prawdziwą estetyczną wyprawę odkrywczą.